Starting from ฿1,390,000
Fuso Fuso Fuso FI 1217R (Euro 4) (2021) — Full specs, price from ฿1,390,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 3907 cc |
| แรงม้า / Power | 170 hp |
| แรงบิด / Torque | 520 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 3800 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 3 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 7095 x 2220 x 2400 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 4250 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 7000 kg |
| ราคา / Price | ฿1,390,000 |