Starting from ฿1,800,000
Fuso Fuso Fuso FJ 1528C (Euro 3) (2015) — Full specs, price from ฿1,800,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 6373 cc |
| แรงม้า / Power | 280 hp |
| แรงบิด / Torque | 1100 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 5800 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 3 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 8870 x 2490 x 2900 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 4275 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 9000 kg |
| ราคา / Price | ฿1,800,000 |