Last MSRP ฿3,200,000
Fuso Super Great FV51JHR1 (1996-2006) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 380 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 90 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 8500 kg |
| ประตู / Doors | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 2.5 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 8500 x 2490 x 2800 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 25000 kg |
| ราคา / Price | ฿3,200,000 |