Last MSRP ฿299,000
GasGas EC Ranger Base (2019-2020) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 299 cc |
| แรงม้า / Power | 30 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 130 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2180 x 810 x 1260 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1477 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 930 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿299,000 |