Starting from ฿419,900
GasGas EC EC 300 (2021) — Full specs, price from ฿419,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 293 cc |
| แรงม้า / Power | 52 hp |
| แรงบิด / Torque | 46 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 130 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2310 x 805 x 1280 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1482 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 950 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿419,900 |