Starting from ฿230,000
GasGas MC-E 5 Standard (2021) — Full specs, price from ฿230,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 2 hp |
| แรงบิด / Torque | 9 Nm |
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| แบตเตอรี่ / Battery | 0.64 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 25 km |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 45 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 95 kg |
| ขนาด / Dimensions | 1430 x 595 x 835 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 995 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 600 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿230,000 |