Last MSRP ฿350,000
GasGas MC MC 250 (2021-2024) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 249 cc |
| แรงม้า / Power | 47 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 140 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 130 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2174 x 820 x 1275 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1472 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 950 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿350,000 |