Last MSRP ฿185,000
GasGas MC MC 65 (2021-2024) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 65 cc |
| แรงม้า / Power | 17 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 80 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 95 kg |
| ขนาด / Dimensions | 1700 x 685 x 990 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1155 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 750 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿185,000 |