Last MSRP ฿225,000
GasGas MC MC 85 19/16 (2021-2024) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 85 cc |
| แรงม้า / Power | 25 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 80 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 95 kg |
| ขนาด / Dimensions | 1913 x 745 x 1095 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1270 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 875 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿225,000 |