Starting from ฿899,000
Geely EX5 Max+ (2026) — Full specs, price from ฿899,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 218 hp |
| แรงบิด / Torque | 320 Nm |
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| แบตเตอรี่ / Battery | 68.39 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 525 km |
| ชาร์จ DC / DC Charge | 100 kW |
| 0-100 km/h | 6.9 s |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 5 |
| ขนาด / Dimensions | 4615 x 1901 x 1670 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2750 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 461 L |
| ราคา / Price | ฿899,000 |