Last MSRP ฿64,500
GPX CR5 CR5 200 (2016-2020) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 197 cc |
| แรงม้า / Power | 16 hp |
| แรงบิด / Torque | 15 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 135 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 35 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2000 x 760 x 1100 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1320 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 790 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿64,500 |