Starting from ฿64,500
GPX CR5 EFI (2023) — Full specs, price from ฿64,500, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 15 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| น้ำหนัก / Weight | 138 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 35 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2020 x 730 x 1050 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1340 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 775 mm |
| ราคา / Price | ฿64,500 |