Last MSRP ฿63,900
GPX Demon Demon 150 GR Standard (2017-2020) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 149 cc |
| แรงม้า / Power | 12 hp |
| แรงบิด / Torque | 11 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 95 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 105 kg |
| ขนาด / Dimensions | 1835 x 750 x 1050 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1230 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 780 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿63,900 |