Starting from ฿77,500
GPX Demon Demon GR200R SE (Special Edition) (2021) — Full specs, price from ฿77,500, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 198 cc |
| แรงม้า / Power | 19 hp |
| แรงบิด / Torque | 18 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 130 km/h |
| 0-100 km/h | 9.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 135 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 35 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2020 x 747 x 1145 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1370 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 815 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿77,500 |