Starting from ฿105,800
GPX DZ3 Sport (2025) — Full specs, price from ฿105,800, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 15 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| น้ำหนัก / Weight | 155 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 35 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2070 x 800 x 1110 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1380 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 810 mm |
| ราคา / Price | ฿105,800 |