Last MSRP ฿72,500
GPX Gentleman Gentleman Racer 200 (2018-2019) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 197 cc |
| แรงม้า / Power | 16 hp |
| แรงบิด / Torque | 14 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 135 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 2020 x 790 x 1160 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1350 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 730 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿72,500 |