Starting from ฿37,900
GPX Rock Rock Sport Edition (2020) — Full specs, price from ฿37,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 110 cc |
| แรงม้า / Power | 8 hp |
| แรงบิด / Torque | 8 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 95 km/h |
| 0-100 km/h | 12 s |
| น้ำหนัก / Weight | 105 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 50 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1900 x 720 x 1120 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1230 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 780 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿37,900 |