Last MSRP ฿49,500
GPX Legend 150S (2023) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 12 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| 0-100 km/h | 11 s |
| น้ำหนัก / Weight | 130 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 40 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2015 x 830 x 1100 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1350 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 790 mm |
| ราคา / Price | ฿49,500 |