Last MSRP ฿64,500
GPX Legend Legend 200 (New) (2020-2023) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 197 cc |
| แรงม้า / Power | 17 hp |
| แรงบิด / Torque | 17 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 143 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2030 x 835 x 1100 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1355 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 790 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | oil |
| ราคา / Price | ฿64,500 |