Last MSRP ฿88,500
GPX Legend Legend 250 Twin III (2022-2024) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 234 cc |
| แรงม้า / Power | 19 hp |
| แรงบิด / Torque | 19 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 154 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 32 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2045 x 830 x 1100 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1360 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 790 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | oil |
| ราคา / Price | ฿88,500 |