Last MSRP ฿69,500
GPX Raptor Legend 200 (Raptor) (2019-2021) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 197 cc |
| แรงม้า / Power | 17 hp |
| แรงบิด / Torque | 15 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 135 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 38 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1980 x 800 x 1090 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1340 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 790 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿69,500 |