Last MSRP ฿63,900
GPX Raptor Raptor 180 (2019-2021) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 180 cc |
| แรงม้า / Power | 15 hp |
| แรงบิด / Torque | 14 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 139 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 38 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1985 x 730 x 1050 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1300 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 800 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿63,900 |