Last MSRP ฿1,299,000
Harley-Davidson Breakout Breakout 114 (FXBRS) (M8) (2018-2022) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1868 cc |
| แรงม้า / Power | 94 hp |
| แรงบิด / Torque | 155 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 185 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 296 kg |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1675 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 665 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿1,299,000 |