Harley-Davidson Custom XL883C Sportster 883 Custom (EFI) (2004) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 883 cc |
| แรงม้า / Power | 53 hp |
| แรงบิด / Torque | 73 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 165 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 251 kg |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1520 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 683 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿280,000 - ฿380,000 |