Harley-Davidson Dyna Switchback (FLD) (2012-2016) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1690 cc |
| แรงม้า / Power | 77 hp |
| แรงบิด / Torque | 126 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 185 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 300 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 2375 x 855 x 1140 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1620 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 673 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |