Last MSRP ฿1,159,000
Harley-Davidson Fat Boy FLFBS Fat Boy 114 (2018-2026) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1868 cc |
| แรงม้า / Power | 93 hp |
| แรงบิด / Torque | 155 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 185 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 300 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2370 x 985 x 1095 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1665 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 670 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿1,159,000 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿1,000,000 - ฿1,400,000 |