Last MSRP ฿599,000
Harley-Davidson Iron 883 Iron 883 (2009-2013) (2009-2013) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 883 cc |
| แรงม้า / Power | 52 hp |
| แรงบิด / Torque | 73 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 165 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 260 kg |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1515 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 737 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿599,000 |