Last MSRP ฿1,500,000
Harley-Davidson LiveWire One Standard (2021) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 100 hp |
| แรงบิด / Torque | 116 Nm |
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| แบตเตอรี่ / Battery | 15.4 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 235 km |
| ชาร์จ DC / DC Charge | 13 kW |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 177 km/h |
| 0-100 km/h | 3 s |
| น้ำหนัก / Weight | 95 kg |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1493 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 761 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿1,500,000 |