Last MSRP ฿939,000
Harley-Davidson Pan America Pan America 1250 (2021-2026) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1252 cc |
| แรงม้า / Power | 150 hp |
| แรงบิด / Torque | 128 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 230 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 245 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2265 x 965 x 1515 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 850 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿939,000 |