Starting from ฿2,199,000
Harley-Davidson Road Glide Road Glide Special (M8 117) (2024) — Full specs, price from ฿2,199,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1923 cc |
| แรงม้า / Power | 106 hp |
| แรงบิด / Torque | 175 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 185 km/h |
| 0-100 km/h | 4.3 s |
| น้ำหนัก / Weight | 300 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 16 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2410 x 960 x 1390 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1625 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 715 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿2,199,000 |