Last MSRP ฿1,499,000
Harley-Davidson Road Glide Road Glide Standard FLTRX (M8 107) (2017-2020) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1745 cc |
| แรงม้า / Power | 93 hp |
| แรงบิด / Torque | 150 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 185 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 300 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2410 x 960 x 1370 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1625 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 690 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿1,499,000 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿1,250,000 - ฿1,600,000 |