Harley-Davidson Softail Fat Boy Special (2010-2017) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1690 cc |
| แรงม้า / Power | 78 hp |
| แรงบิด / Torque | 132 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 185 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 318 kg |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1638 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 670 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |