Harley-Davidson Sportster 1200 Custom (1996-2003) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1200 cc |
| แรงม้า / Power | 60 hp |
| แรงบิด / Torque | 87 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 185 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 300 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2195 x 830 x 1095 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1510 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 711 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |