Last MSRP ฿549,000
Harley-Davidson Street Street Rod (2017-2020) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 749 cc |
| แรงม้า / Power | 69 hp |
| แรงบิด / Torque | 65 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 165 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 229 kg |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1510 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 765 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿549,000 |