Last MSRP ฿1,250,000
Harley-Davidson Touring Road King Classic (2007-2013) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1584 cc |
| แรงม้า / Power | 76 hp |
| แรงบิด / Torque | 131 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 185 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 355 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1625 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 715 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿1,250,000 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿400,000 - ฿700,000 |