Last MSRP ฿1,899,000
Harley-Davidson Touring Ultra Limited (2017-2023) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1868 cc |
| แรงม้า / Power | 93 hp |
| แรงบิด / Torque | 160 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 185 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 300 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 2430 x 960 x 1400 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1625 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 740 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿1,899,000 |