Last MSRP ฿1,050,000
Harley-Davidson V-Rod V-Rod VRSCAW (2007-2010) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1250 cc |
| แรงม้า / Power | 123 hp |
| แรงบิด / Torque | 115 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 185 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 300 kg |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1715 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 660 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿1,050,000 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿400,000 - ฿650,000 |