Starting from ฿940,000
Hino 300 Dutro XZU650L 130 LMT (2012) — Full specs, price from ฿940,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 4009 cc |
| แรงม้า / Power | 130 hp |
| แรงบิด / Torque | 372 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 2925 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 3 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 6690 x 1945 x 2160 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3430 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 3500 kg |
| ราคา / Price | ฿940,000 |