Starting from ฿720,000
Hino 300 WU WU302R 4-Wheel 136แรง (2020) — Full specs, price from ฿720,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 4009 cc |
| แรงม้า / Power | 136 hp |
| แรงบิด / Torque | 392 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 2021 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 3 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 4725 x 1785 x 2105 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2530 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 2170 kg |
| ราคา / Price | ฿720,000 |