Last MSRP ฿650,000
Hino 300 WU WU342R 4-Wheel 110แรง (2011-2015) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 4009 cc |
| แรงม้า / Power | 110 hp |
| แรงบิด / Torque | 284 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 2021 kg |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 4725 x 1785 x 2105 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2530 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 2170 kg |
| ราคา / Price | ฿650,000 |