Starting from ฿1,100,000
Hino 300 XZU XZU720R-HKFTL3 (Chassis Cab) (2015) — Full specs, price from ฿1,100,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 4009 cc |
| แรงม้า / Power | 150 hp |
| แรงบิด / Torque | 420 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 3825 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 3 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 7095 x 2170 x 2270 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 4200 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 5400 kg |
| ราคา / Price | ฿1,100,000 |