Starting from ฿2,100,000
Hino 500 FG FG2AM1A Long Wheelbase (Euro 5) (2021) — Full specs, price from ฿2,100,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 7684 cc |
| แรงม้า / Power | 260 hp |
| แรงบิด / Torque | 794 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 110 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 7200 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 3 |
| ประตู / Doors | 2 |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 10000 kg |
| ราคา / Price | ฿2,100,000 |