Starting from ฿2,350,000
Hino 500 FL FL1A KRMU (A05C-TE) 260 HP (2015) — Full specs, price from ฿2,350,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 5123 cc |
| แรงม้า / Power | 260 hp |
| แรงบิด / Torque | 794 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 11250 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 11990 x 2490 x 2890 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 7180 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 17000 kg |
| ราคา / Price | ฿2,350,000 |