Starting from ฿2,800,000
Hino 500 GH GH1L (6x2) Day Cab (2017) — Full specs, price from ฿2,800,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 9000 cc |
| แรงม้า / Power | 380 hp |
| แรงบิด / Torque | 1460 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 11250 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 15000 kg |
| ราคา / Price | ฿2,800,000 |