Starting from ฿1,500,000
Hino 500 Ranger FG8J 240HP (Chassis Cab) (2017) — Full specs, price from ฿1,500,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 7684 cc |
| แรงม้า / Power | 240 hp |
| แรงบิด / Torque | 739 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 110 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 6795 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 3 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 8550 x 2470 x 2720 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 5230 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 10000 kg |
| ราคา / Price | ฿1,500,000 |