Starting from ฿2,300,000
Hino 500 Ranger FM2P 340HP (Chassis Cab) (2017) — Full specs, price from ฿2,300,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 10520 cc |
| แรงม้า / Power | 340 hp |
| แรงบิด / Torque | 1275 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 110 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 11700 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 3 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 10300 x 2490 x 2980 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 6400 mm |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 18000 kg |
| ราคา / Price | ฿2,300,000 |