Last MSRP ฿3,800,000
Hino 700 SS FS1E (2002-2018) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 12913 cc |
| แรงม้า / Power | 460 hp |
| แรงบิด / Torque | 1912 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 9200 kg |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 6800 x 2490 x 3720 mm |
| ราคา / Price | ฿3,800,000 |