Starting from ฿4,200,000
Hino 700 SS FS2P (2019) — Full specs, price from ฿4,200,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 12913 cc |
| แรงม้า / Power | 520 hp |
| แรงบิด / Torque | 2157 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AMT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 9250 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 6800 x 2490 x 3720 mm |
| ราคา / Price | ฿4,200,000 |