Last MSRP ฿1,200,000
Hino Liesse 4.0 (RX4J) Standard Roof (2004-2011) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 4009 cc |
| แรงม้า / Power | 136 hp |
| แรงบิด / Torque | 392 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 4500 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 25 |
| ประตู / Doors | 4 |
| ขนาด / Dimensions | 6400 x 2085 x 2650 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 3430 mm |
| ราคา / Price | ฿1,200,000 |