Last MSRP ฿2,500,000
Hino Poncho Poncho HX9JLCE (Gen 1) (2012-2019) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 4009 cc |
| แรงม้า / Power | 150 hp |
| แรงบิด / Torque | 420 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 5200 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 29 |
| ประตู / Doors | 1 |
| ขนาด / Dimensions | 6990 x 2080 x 3100 mm |
| ราคา / Price | ฿2,500,000 |